Tajemniczy pokój
Olele

Tajemniczy pokój Olele to gra, w której uczestnicy przenoszą się na określony czas do tematycznie przygotowanego pokoju, kryjącego rozmaite zagadki, zadania i wyzwania. Uczestniczy muszą je wspólnie rozwikłać. Trzeba znaleźć wskazówki, odnaleźć klucze do kłódek, odgadnąć kody, odpowiedzieć na pytania i wykonać różne zadania, aby móc opuścić pokój.

Pokój zagadek to gra, wymagająca współpracy, analitycznego myślenia, kojarzenia faktów, kreatywności i zręczności. To forma rozrywki, dostarczająca mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń.

Tajemniczy pokój Olele dostępny jest w ofercie urodzinowej oraz w ofercie dla grup przedszkolnych i szkolnych.

Nasz pokój zagadek:

  • Jest bezpieczny - nie zamykamy go na klucz, aby nie niepokoić dzieci, zamknięcie jest symboliczne, wiąże się z zamknięciem drzwi i z rozpoczęciem czasu świetnej zabawy.
  • W pokoju zawsze obecny jest animator, który naprowadza dzieci na trop, czuwa nad ich bezpieczeństwem, pozytywnymi relacjami w grupie oraz dopasowuje na bieżąco poziom trudności do dynamiki grupy.
  • Został przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach dla różnych grup wiekowych: 3-5, 6-8 i 9-11 lat. Czas trwania gry zależy od wieku uczestników oraz od wybranego kontekstu wejścia (wejście indywidualne, grupowe, z okazji urodzin): zabawa może trwać 30, 45 lub 60 minut.
  • Został przemyślany i zaprojektowany w taki sposób, aby ci sami uczestnicy mogli się w nim bawić kilkanaście razy według zupełnie nowego scenariusza, z inną tajemnicą do rozwikłania, bez ryzyka nudy i powtarzalności zadań.
  • Jest wyłącznie dla dzieci. Rodziców i Opiekunów w czasie zabawy zapraszamy do skorzystania z kawiarenki.

Dostępne scenariusze

Pokój Detetktywa Olele Oferta urodzinowaDla zerówek i klas 1-3

Aby rozwiązać zagadki detektywistyczne dzieci muszą być bardzo uważne i dokładnie analizować znalezione wskazówki i podpowiedzi. Czasem rozwiązanie jest tylko jedno i wynika z logicznego myślenia, czasem trzeba uruchomić wyobraźnię.

Bajkowo-sensoryczny zakątek OleleOferta urodzinowaDla grup przedszkolnychDla zerówek i klas 1-3

Dzieci poznają wszystkimi zmysłami… Tylko tak odkrywana rzeczywistość jest wiarygodna. A jeśli połączymy polisensoryczne poznawanie świata z koniecznością logicznego myślenia, kojarzenia faktów i wnioskowania w kontekście znanych bajek, to zrobi się naprawdę bardzo ciekawie.

W starym cyrkuOferta urodzinowaDla grup przedszkolnychDla zerówek i klas 1-3

Stary cyrk kryje swoje tajemnice. Na młodsze dzieci czekają głównie zagadki i zadania zręcznościowe, starsi zaś mają uwolnić zaklęte pomysły odkrywców i naukowców.

Angielski pokój sensoryczno-językowy basicDla grup przedszkolnychDla zerówek i klas 1-3

Tajemniczy pokój w Olele to także pasjonujace, zadaniowe spotkaniem z językiem angielskim przygotowane przez metodyka nauczania języków obcych dzieci, twórcę materiałów dydaktycznych dla dzieci w wieku przedskolnym i wczesnoszkolnym. Po zabawie w angielskim pokoju dzieci przez godzinę korzystają z atrakcji Sali. Proponujemy zatem połączenie zabawy intelektualnej z odrobiną szaleństwa, czyli zabaw ruchowych i zręcznościowych w kulkach, na konstrukcji, na macie i na tablicy interaktywnej.

Zainspirują nas zabawki, przybory szkolne, instrumenty muzyczne, pojazdy, czynności dnia codziennego. Przy okazji świetnej zabawy i zaskakujących rozwiązań, dzieci poznają/powtórzą wyżej wspomniane słownictwo zawsze w kontekście zabawy użyte w zdaniu komunikacyjnym.

Angielski pokój PoligloscyDla grup przedszkolnychDla zerówek i klas 1-3

Dzieci muszą rozwikłać proste zagadki po angielsku, odgadnąć kody i odnaleźć potrzebne do wykonania zadania wskazówki. Nie trwa to długo (około 25 minut), bo głównym celem jest szybkie znalezienie, otworzenie i wykorzystanie skarbu : skrzynki z grami po angielsku wedle tematu pokoju.

Bahaterami spotkań są Poligloscy: oryginalna rodzinka, jej kot oraz zaprzyjaźniony kosmita. Podczas każdego spotkania z cyklu Poligloscy dzieci będą miały okazje praktykować słownictwo i zwroty z dnia codziennego w przemyślany i uporządkowany metodycznie sposób.

Na każdym z sześćiu spotkań ćwiczone będą inne czasowniki, inne słownictwo w zakresie ubrań, zwierzątek, jedzenia i picia, rzeczowniki związane z wykonywanymi czynnościami oraz wyrażanie i nazywanie emocji. Dziecko otrzyma zrealizowany program w postaci kart pracy, pokazujących zrealizowany materiał.

Pokoj ForestDla zerówek i klas 1-3

Zainspiruje nas przyroda, przydatna w szkole wiedza o warstwach lasu, liściach, roślinności, zwierzętach, kamieniach, zjawiskach pogodowych...

Pokój KitchenDla zerówek i klas 1-3

Zainspiruje nas zdrowie i odżywianie, przydatna w szkole wiedza o witaminach, minerałach, ziołach, piramida żywienia...

Pokój znaków drogowychDla zerówek i klas 1-3

Trzeba wykazać się ich znajomością, aby osiągnąć cel. Jeśli jeszcze dzieci nie znają znaków, to pomożemy im się ich nauczyć.

Urodzinki w tajemniczym pokoju Olele

W pierwszej części urodzin dzieci bawią się (około 45 minut, grupy najmłodsze 30 minut) w tajemniczym pokoju Olele wedle wybranego scenariusza. Po odnalezieniu znaków, rozwiązaniu zagadek i wykonaniu zadań uczestnicy gry wychodzą z pokoju na salę, gdzie czeka na nich poczęstunek. Animator uroczyście podaje tort i zaprasza dzieci do dalszej wspólnej zabawy. Dorośli mają do dyspozycji zarezerwowane stoliki obok tajemniczego pokoju Olele w pobliżu stolików z poczęstunkiem dla dzieci.

Niezapomniane chwile dla Twojego dziecka!

Sprawdź naszą ofertę, wybierz scenariusz dla swojego dziecka i zarezerwuj tajemniczy pokój już dziś. Rezerwacje, pytania - prosimy o kontakt telefoniczny 690 017 017.

Zobacz cennik
Adres

Sala Zabaw Olele
ul. Piłsudskiego 11
Józefów

Czynne

Pon. - Pt. 12:00 - 20:00
Sob. - Niedz. 10:00 - 20:00

Kontakt

tel. 690 017 017
mail: sala@olele.com.pl